₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Tarih

Sprite, Birleşik Krallık’ta yeni bir sürdürülebilirlik denemesi başlattı. Şirket, ikonik yeşil şişelerinden etiketleri kaldırarak, ambalaj malzemelerinin kullanımını azaltmayı ve şişeleri geri dönüştürmeyi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Test kapsamında, Mart ayına kadar sekiz Tesco Express mağazasında sürecek. Bu süre boyunca, Sprite şişeleri tamamen şeffaf olacak ve üzerinde yalnızca kabartmalı Sprite logosu bulunacak. Ayrıca, ürün ve besin bilgileri şişelerin üzerine lazer ile kazınacak.

Öte yandan bu deneme, aynı zamanda tüketicilerin Sprite şişelerini ne kadar iyi tanıdığını da test edecek. Şirket, etiketsiz şişelerin marka bilinirliğini ve satışları nasıl etkileyeceğini de öğrenme niyetinde.

Sprite’ın etiketsiz ambalaj denemesi, The Coca-Cola Company’nin bu alandaki ilk girişimi değil. Şirket, geçen yıl İsviçre’de Valser su markasının etiketsiz şişelerini piyasaya sürmüştü. Ayrıca, 2019’da Güney Kore ve Japonya’da etiketsiz Coca-Cola denemesi yapmıştı. Benzer bir şekilde, bu akıma Danone’a ait su markası Evian da daha önce etiketsiz şişelerin bir serisini piyasaya sürerek dahil olmuştu.

Eğer Sprite’ın denemesi beklendiği gibi başarılı olursa, The Coca-Cola Company’nin portföyündeki etiketsiz ambalajların daha yaygın benimsenmesine yol açabilir. Bu, her yıl milyonlarca ton ambalaj malzemesinin çöp sahasına gitmesini önlemesi bekleniyor. Bu da, bir manada, markanın sürdürülebilirlik adımlarında hedeflere ulaşmada büyük bir etken olması olası.

The Coca-Cola Company, sürdürülebilirlik adına önemli adımlar atmış olsa da, aynı zamanda sadeleşme stratejisini daha da ileriye taşımayı hedefliyor gibi görünüyor. Geçen yıl, şirket markalarını sadeleştirme stratejisi çerçevesinde, Coca-Cola ve Fanta’nın ardından, dünya genelinde Sprite markasındaki çeşitli türevleri ve farklı adlandırmaları ortadan kaldırarak sadece “Sprite” markasını kullanmaya karar verdi. Bu kararın ardından, marka, Kantar’ın 2022 verilerine göre, Fast Moving Consumer Goods (FMCG) markaları arasında en geniş ev penetrasyonuna ulaşarak dikkat çekti.

Kaynak : Sprite, daha çevreci ambalaj için ikonik yeşil şişesinin kullanımına son verdi (thebrandplanet.com)

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

Programın tamamını video olarak izlemek için : Konferans Açılış...

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Kaynak : Basın Bülteni - Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr) Tarım...

Perakende Özet Raporu 2024, Ortakalan Sanal Fuarı ziyaretçilerine hediye edilecek – 11 Haziran’da Başlıyor

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/72512 11 Haziran Salı sabahı girişe açık olacak...