₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

CarrefourSA, Eşarj Yatırımlarına Devam Ediyor

Tarih

Elektrikli otomobil endüstrisi, dünya genelinde hızla büyüyor. Şu anda dünya çapında 20 milyondan fazla elektrikli araç kullanılıyor. Türkiye’de de bu trendi takip ederek 2022’de elektrikli araç satışları %465.3 artarak 18.000 adede ulaştı. Bu artış, elektrikli araç şarj istasyonlarına olan talebi de artırdı. Türkiye genelinde 4.221 elektrikli araç şarj istasyonu sayısını artırmak amacıyla yatırımlar hızla devam ediyor.

Borsa İstanbul’da elektrikli araç şarj istasyonlarına yatırım yapan önde gelen şirketler arasında şu isimler öne çıkıyor:

Enerjisa: Eşarj markasıyla, 53 ilde 495 yüksek hızlı şarj istasyonu kurma ve 300 milyon TL’lik yatırım yapma hedefi belirledi.

Astor Enerji: Türkiye genelinde 200 kilometrelik bir şarj istasyonu zinciri kurma planları olan şirket, 2026 yılına kadar 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor.

Zorlu Energy Group: Zorlu Enerji, ZES markasıyla Türkiye’nin 81 ilinde elektrikli araç şarj istasyonu hizmeti sunuyor.

Koç Holding A.Ş.: Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren WAT Mobilite, elektrikli araç şarj ağı işletmeciliği alanında faaliyet gösteriyor.

Aksa Enerji Üretim A.Ş.: Aksa Şarj markasıyla Türkiye genelinde elektrikli araç şarj istasyonlarına yatırım yapmaya devam ediyor.

Öte yandan, Sabanci Holding bünyesinde bulunan perakende markası CarrefourSA, 2020 yılında Enerjisa ile birlikte elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarını sürdürüyor. Şu anda 25 mağazasında 31 şarj noktası bulunuyor ve 2024 yılı sonunda bu sayıyı 60’a çıkarmayı hedefliyor. Şirketin hedefi, 25 mağazasındaki 31 şarj noktasıyla yılda 4 binden fazla elektrikli araç kullanıcısına hizmet vermeyi sürdürmek.

CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum, “Bugün birçok müşterimizin elektrikli araçları tercih ettiğini görüyoruz. Müşterilerimiz gibi biz de doğa için doğru olanı yapmak istiyoruz.” dedi.

Kaynak : Brand Planet

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

Programın tamamını video olarak izlemek için : Konferans Açılış...

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Kaynak : Basın Bülteni - Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr) Tarım...

Perakende Özet Raporu 2024, Ortakalan Sanal Fuarı ziyaretçilerine hediye edilecek – 11 Haziran’da Başlıyor

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/72512 11 Haziran Salı sabahı girişe açık olacak...