₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Başdaş, Kibaroğlu’nun tüm mağazalarını satın aldı

Tarih

Ege Bölgesi’nin iki köklü markası anlaşarak son dönemde yerel perakendede gerçekleşen en büyük satın almayı gerçekleştirdi. Başdaş Yönetim Kurulu Feyzi Başdaş, satın alma haberini ilk defa Ortakalan ile paylaştı

İzmir ve Aydın’ın önde gelen yerel perakendecilerinden Başdaş, İzmir’in bir diğer önemli yerel markası olan Kibaroğlu Grup’u satın aldı. Şirket satın alması şeklinde gerçekleşen bu operasyon ile Kibaroğlu Grup bünyesindeki 16 mağazanın yanı sıra idari ve lojistik tesisler de Başdaş bünyesine katıldı. 

Başdaş Yönetim Kurulu Feyzi Başdaş, satın alma haberini ilk defa Ortakalan ile paylaştı; “Öncelikle yerel / yerli perakendecilik adına bu satın almanın bizim aramızda gerçekleşmiş olmasından ve bölgemizde yerli perakendenin güç kaybı yaşamadan bu süreci geçirmesinden memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim ve bu vesileyle Kibaroğlu Grup’taki değerli dostlarımıza teşekkür ederim. Bir süredir devam eden görüşmelerimiz neticesinde anlaşmaya vardık. Verimli olacağını düşündüğümüz bir hamle yaptık çünkü satın almış olduğumuz 16 mağaza, bizim mevcut mağazalarımızla çakışmayan ve hedef olarak yatırım yapma isteğimizin olduğu bölgelerde. Bu satın alma ile toplam perakendecilik operasyonumuz 51 mağazaya ulaşmış oldu, ayrıca yaklaşık 300 kişilik de bir istihdam artışımız gerçekleşti. Satın alma şirketin tamamını kapsadığı için mağazaların bizim konseptimize dönüşümü ve tabela değişimi için acele etmeyeceğiz ve şu an için mevcut markasıyla hizmet vermeye devam edecek. Bu değişimleri ve mağazaların geliştirilmesini titizlikle yapmak için 1 buçuk yıla yayılacak uzun bir çalışma programı belirledik ve her ay bir veya iki mağazayı Başdaş’a dönüştürerek ilerleyeceğiz. Sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum”.  

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/69427

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

Programın tamamını video olarak izlemek için : Konferans Açılış...

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Kaynak : Basın Bülteni - Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr) Tarım...

Perakende Özet Raporu 2024, Ortakalan Sanal Fuarı ziyaretçilerine hediye edilecek – 11 Haziran’da Başlıyor

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/72512 11 Haziran Salı sabahı girişe açık olacak...