₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hayat Holding, Finansal Teknolojiler şirketi Hayat Fintek A.Ş’yi kurdu.

Tarih

Hayat Holding’in bankacılık alanındaki yatırımı olan Türkiye’nin önde gelen dijital bankası Hayat Finans, geçtiğimiz Eylül ayında faaliyete geçti. Şimdi ise finansal teknoloji şirketi Hayat Fintek Çözümleri A.Ş.’yi kurarak daha da ileriye taşıyor. Hayat Fintek, Hayat Finans’ın tamamına sahip olduğu bir iştirak olarak faaliyet gösterecek.

Hayat Holding’in köklü geçmişi ve geniş global varlığı ile dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşan 49 Türk markasını yönetmesi, dijital bankacılık sektörüne önemli bir güç katıyor. Hayat Finans, finansal teknolojiler alanında önemli bir adım atarak Hayat Fintek’i kurmuş durumda. Bu girişim, finans sektöründeki dijital dönüşümü hızlandırmayı ve inovatif finansal ürün ve hizmetleri müşterilere sunmayı hedefliyor.

Hayat Fintek, teknoloji ve müşteri hizmetleri alanlarında yazılım ve mobil uygulama geliştirme, müşteri deneyimi, pazarlama analitiği, dijital avantaj platformları, mobil ödemeler, finans teknolojileri ve benzeri konularda yenilikçi ürünler ve iş modelleri geliştirmeyi amaçlıyor. Hayat Finans‘ın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Galip Karagoz, bankacılık sektöründe zihinsel dönüşümü gerçekleştireceklerini ve inovatif yatırımlara devam edeceklerini belirtti.

Hayat Fintek‘in Genel Müdürü Dogan Tanriseven ise, şirketlerin rekabet avantajı sağlamak için inovatif, hızlı ve müşteri odaklı fintek modellerinin önemine vurgu yaparak özellikle dijital bankacılık, fintech ve perakende sektörüne özgü çözümler sunacaklarını ifade etti.

Kaynak : Brand Planet

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

Programın tamamını video olarak izlemek için : Konferans Açılış...

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Kaynak : Basın Bülteni - Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr) Tarım...

Perakende Özet Raporu 2024, Ortakalan Sanal Fuarı ziyaretçilerine hediye edilecek – 11 Haziran’da Başlıyor

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/72512 11 Haziran Salı sabahı girişe açık olacak...