₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Lila Kağıt A.Ş Halka Arz Sürecini Başlattı

Tarih

Türkiye’nin temizlik kağıdı tüketiminin yüzde 30’undan fazlasını üretebilme kapasitesine sahip Lila Kağıt borsaya açılıyor.

Kökleri 1930 yılına dayanan bir aile şirketi olan Lila Kağıt, temizlik kağıdı sektöründe 17 yıllık bir geçmişe sahip. 70 bin ton ile başladığı üretim kapasitesi bugün yıllık 271 bin tona çıkardı. Tekirdağ Ergene bölgesindeki 300 bin metrekare açık alana yayılı üretim tesisi ile sektörde aynı kampüste üretim yapan tam entegre tesisler içinde Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük üreticilerinden biri konumuna ulaştı. Türkiye’nin 81 ilinde 80 binden fazla noktada tüketicilere ulaşan şirket, 5 kıtada 81 ülkeye de yarı mamul ve mamul ihracatı yapıyor.

Lila Kağıt San. ve Tic. A.Ş. taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı. Toplam 120.000.000 adet payın satışı düşünülen halka arza Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik edecek. Halka arzda satılacak payların 90.000.000 adedi sermaye artırımı yöntemiyle, 30.000.000 adedi ortak satışı yöntemi ile satışa sunulacak ve elde edilen gelirin %75’i şirket kasasına girecek.

Halk arz sonrası halka açıklık oranı %20.33 olacak şirket paylarında 15 gün boyunca fiyat istikrarı işlemleri planlanıyor. Şirket halka arz gelirin %55’ini fabrika yatırımları, %30’unu işletme sermayesinin finansmanı, %15’ini yenilenebilir enerji yatırımları için kullanmayı planlıyor.

Kaynak : Dev temizlik kağıdı üreticisi halka açılıyor – ParaMedya

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

Programın tamamını video olarak izlemek için : Konferans Açılış...

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Kaynak : Basın Bülteni - Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr) Tarım...

Perakende Özet Raporu 2024, Ortakalan Sanal Fuarı ziyaretçilerine hediye edilecek – 11 Haziran’da Başlıyor

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/72512 11 Haziran Salı sabahı girişe açık olacak...