₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Tarih

Kaynak : Basın Bülteni – Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr)

Tarım Kredi Grubu iştiraklerinden Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türk tarımına ve bitkisel yağ sektörüne katkı yapmak ve üretici ortaklarının menfaatlerini en üst seviyede korumak amacıyla kurulmuştur.

Şirketin büyüme hedefleri kapsamında, yeni yatırım yapma veya tesis satın alma alternatifleri, yetkili kurullarımızca yapılan çalışmalar ve bağımsız kuruluşlara hazırlatılan raporlar ışığında tüm detaylarıyla değerlendirilmiştir.

Afyonkarahisar’da bulunan Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. entegre üretim tesislerinin, cebri icra yoluyla satışının yapılması hususunun ilan edilmesi üzerine, yatırım ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ihaleye katılma kararı alınmıştır.

Cebri icra yoluyla satış ihalesine konu olan kıymet, “Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” değil, adı geçen şirketin Afyonkarahisar’da kurulu bulunan içerisinde ham yağ ve rafineri fabrikaları bulunan entegre üretim tesisleridir.

İhaleye katılımın sağlanabilmesi için, ilgili kurumlara yapılması gereken tüm müracaatlar eksiksiz bir şekilde yapılmış ve ihale öncesinde alınması gereken tüm resmi izinler alınmıştır.

Bahse konu cebri satış ihalesi, bir kamu kurumu olan Afyonkarahisar İcra Dairesi tarafından, İcra ve İflas Kanunu hükümlerine uygun olarak açık ve şeffaf bir şekilde tüm kamunun bilgisine ve isteklilerin katılımına açık bir biçimde ilan edilmiş, söz konusu ihaleye en yüksek teklif şirketimizce verilmiştir. İhale ile ilgili tüm yasal süreçler şeffaf bir şekilde tamamlanmış olup tesis 12.06.2024 tarihi itibarıyla Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş şirketimiz adına tescil edilmiştir.

Tarım Kredi Grubu olarak gerek tarım gerekse de tarımsal sanayide faaliyette bulunduğumuz tüm sektörlerde, uçtan uca üretim modeline uygun bir şekilde, ortaklarımızın ve tüketicilerimizin yararını gözeterek büyüme hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için durmadan ve yılmadan çalışmaya devam edeceğimizi, kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

      Yerel Marketlerin Güçlenmesi İçin Rekabetçi Stratejiler ve Yenilikçi Yaklaşımlar

Türkiye’de (Organize gıda perakende sektörü) 2013 - 2024 yılları...

İK Yöneticileri Son 20 Yılın En Zor Dönemini Yaşıyor

Yazar : Necmi ÇELİK Çalışan mutluluğu son yılların en düşük...

Enflasyon Böyle Mi Düşecek?

Enflasyon, harcama yapan her tüketicinin ödediği görünmez dolaylı vergidir. Ancak fiyatlandırma yapısını bozan önemli...