₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Sapro’dan 2 Milyon Euro’luk ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ Yatırımı

Tarih

Kurulduğu günden beri, tüm dünyaya özel markalı ıslak mendil üretimi yapan Sapro, sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkelerine bağlı olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Islak mendil üretiminde kullanılan suyun kalitesini artırmak için 2 Milyon Euro yatırımla ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ni hayata geçiren marka, tüketicilere daha güvenli ve temiz ıslak mendiller sunarken, üretim için ihtiyaç duyulan proses suyunu filtreleyerek ürünlerinin kalitesini artırıyor. Sistem, ürün güvenliğini üst düzeye çıkarırken ayda 500 ton su tasarrufu yapılmasını da sağlıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın dev perakende şirketleri için ürettiği private label ürünleriyle ıslak mendil üretiminde ve ihracatında lider olan Sapro, ıslak mendil üretiminde kullanılan suyun kalitesini artırmak amacıyla 2 Milyon Euro yatırımla ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ni hayata geçirdi. Avrupa Farmakopesi standartlarına uygun olarak tasarlanan yeni sistem; sudaki bakteri, virüs, mikrop ve diğer zararlı kimyasalları %99,99 oranında arındırıyor.

İnsan sağlığı için daha güvenli ıslak mendiller

Su, ıslak mendiller için en önemli bileşenlerden biri. Islak mendilde kullanılan suyun kalitesi, ürünlerin hijyen ve güvenliği açısından oldukça önemli. Sudaki bakteri, virüs, mikrop ve diğer safsızlıklar, zamanla mikrobiyolojik üreme gerçekleştirerek ürün güvenliğini tehdit ediyor ve cilt tahrişine, enfeksiyona ve hatta hastalığa neden olabiliyor.

Sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkelerine bağlı olarak yatırımlarını sürdüren Sapro, ıslak mendil üretiminde kullanılan proses suyunu, hayata geçirdiği yeni ultra saf su arıtma sistemi sayesinde %99,99 oranında bakteri, virüs ve mikroplardan arındırıyor. Geliştirilen yeni su arıtma sistemi, üretilen ıslak mendillerin insan sağlığı için daha güvenli olmasını sağlıyor. Yeni hijyenik su arıtma sistemi, çok aşamalı bir filtreleme sürecine sahip. Bu süreç, suyun fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik özelliklerini iyileştiriyor. Sistem ayrıca, kimyasal kullanmadan hat temizliği yapılmasına da olanak sağlıyor.

Ayda 500 ton su tasarrufu sağlıyor

Gıda endüstrisinde kullanılan düzeyde hijyenik su arıtma sağlayan yeni yatırımları sayesinde ürünlerinin daha da güvenli hale geldiğinin altını çizen Sapro Genel Müdürü Murat Gönül, “Yeni su arıtma sistemimiz, sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkelerimize olan bağlılığımızı gösteren önemli bir yatırım. Bu sistem sayesinde, ürün güvenliğinin yanı sıra hem su tasarrufu yapıyor hem de çevreye duyarlı bir üretim sürecini benimseyerek çevreye olan etkimizi azaltıyoruz. Yeni sistemimiz ayda 500 ton su tasarrufu yapılmasını sağlıyor.  Bu, hem şirketimiz hem de gelecek nesiller için önemli bir kazanç.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : SAPRO – Sapro’dan 2 Milyon Euro’luk ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ Yatırımı

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

      Yerel Marketlerin Güçlenmesi İçin Rekabetçi Stratejiler ve Yenilikçi Yaklaşımlar

Türkiye’de (Organize gıda perakende sektörü) 2013 - 2024 yılları...

İK Yöneticileri Son 20 Yılın En Zor Dönemini Yaşıyor

Yazar : Necmi ÇELİK Çalışan mutluluğu son yılların en düşük...

Enflasyon Böyle Mi Düşecek?

Enflasyon, harcama yapan her tüketicinin ödediği görünmez dolaylı vergidir. Ancak fiyatlandırma yapısını bozan önemli...