Gulfood 2024’te % 100 Dijital Mağaza Sergilendi

0
100

Ufuk Tarhan

Mağazada ürün yerine ekranlar ve dijital ürün fotoğrafları var.

Fotoğraflara bakıp mobil uygulamadan siparişinizi veriyorsunuz, siz evinize vardığınızda siparişiniz de ulaşmış oluyor.Birkaç yıl önce Singapur‘da Tesco Singapur‘da metro istasyonlarının duvarlarında benzer bir uygulama denemesi yapmıştı. Tutmadı.

Amerika’da örnekleri artmaya başlayan ve Amazon Go’nun tanıttığı fiziksel ürünlerle yapılan içinde hiç insan çalışmayan, müşterinin mobil uygulamasıyla açıp girdiği ve alışverişini kendisinin yapıp ödemesinin de otomatikman hesabından çekildiği “al ve git” dükkanları epeydir faaliyette.

Aslında ilgili marketlerin büyük dijital reklam tabelası gibi geliyor bana. Çünkü normal bir e ticaret sitesinden hiç farkı yok. Sadece çok daha büyük fotoğrafa bakabiliyorsunuz ancak siparişi mobilden verip ödemeyi yine mobilden gerçekleştiriyorsunuz. İnovatif bir fikir ama realite de faydası, avantajı sadece görsellikle ilgili.

Siz ne düşünüyorsunuz? Geleceğin alışverişi budur diyebilir miyiz?

Gulfood 2024, 19-23 Şubat tarihleri arasında Dubai ticaret Merkezi’nde gerçekleşen dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı. 127 ülkeden 5.500’den fazla şirketi buluşturdu. 150.000’den fazla yeni ürün tanıtımı yapıldı.


Kaynak : Ufuk Tarhan