₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Türkiye’nin Dev Çay Markası Tirebolu 42 Konkordato İlan etti

Tarih

Çay tiryakilerini üzecek haber, ünlü Türk çay markası batıyor! Türklerin olmazsa olmaz çay markalarından üzen haberler gelmeye devam ediyor. Sektörün en büyük firmalarındandı, duyan inanamadı.

Türkiye’nin önde gelen çay markalarından biri olan Tirebolu 42, beklenmedik bir gelişmeyle konkordato ilan ettiğini duyurdu. Bu haber sektör temsilcilerini şaşırtırken, İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen kararla konkordato süreci başladı ve şirkete 1 yıllık bir mühlet verildi.

BİR YIL SÜRE VERİLDİ

Mahkemenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’nin konkordato talebi üzerine açılan ve mahkememizde görülen konkordato tasdiki davası nedeniyle; İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü kayıtlarında 485886-5 numarasıyla yer alan Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında, İİK’nın 289. maddesi gereğince, 19/03/2024 tarihinden itibaren kesin bir yıl süreyle mühlet verilmiştir.”

MARKANIN SONUNDAKİ ’42’ NEDİR?

Tirebolu 42 markasının konkordato ilanının ardından, markanın isminde yer alan “42” rakamından dolayı Konya’ya ait olduğu yanılgısı oluştu. Ancak gerçek, markanın Giresun kökenli olduğunu ortaya koydu. Şirketin adındaki “42” rakamı, kurucusu Hüseyin Avni Bey tarafından kurulan 42. Alay’a bir gönderme olarak kullanılmıştır.

Kaynak : Türkiye’nin dev çay markası Tirebolu 42 konkordato ilan etti – Bursa Hakimiyet

Konkardato ilanı link : TİREBOLU 42 ÇAY GIDA PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ | Konkordato Takip

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

Programın tamamını video olarak izlemek için : Konferans Açılış...

Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikası Tarım Kredi Grubu Bünyesine Katıldı.

Kaynak : Basın Bülteni - Tarım Kredi Yağ (tkyag.com.tr) Tarım...

Perakende Özet Raporu 2024, Ortakalan Sanal Fuarı ziyaretçilerine hediye edilecek – 11 Haziran’da Başlıyor

Kaynak : https://www.ortakalan.org/gonderi/72512 11 Haziran Salı sabahı girişe açık olacak...