Sayar Market

KISACA ÖZGEÇMİŞİMİZ…


1968 yılında küçük bir kasaba olan Akdağ kasabasının Savcılar mahallesinde doğan Ali SAYAR Akdağ İlköğretim Okulunda ilkokulu tamamladıktan sonra Simav İmam Hatip Lisesi Ortaokul 2. sınıftan terk ederek eğitim hayatını sona erdirmiş ve 1992 yılında küçük bir bakkal ile ticari hayatına başlamıştır. 1994 yılında bakkal yanında gıda toptancılığı işine girmiş ve 1995 yılında ilçeye gelerek Simav’da 4 Eylül cd sinde kendinin ilk gıda toptan işletmesini açmıştır. 2000 yılında aynı caddede bir market açarak 1 yıl boyunca gıda ve toptan ticaretine bu şekilde devam etmiştir. 2001-2002 yılları arasında Simav içerisindeki market sayısı 4’e çıkmıştır.

2003 yılında bu marketleri devredip 2000 m2 alana sahip şuanki merkezi olan Sayar Alışveriş Merkezi’ni kurmuş ve 29.000 çeşit kapasitesiyle Simav halkının hizmetine sunmuştur. Yatırımlarına hızla devam eden Ali Sayar 2006 yılındada Kütahya merkezde bir alışveriş merkezi açarak market sayısını ikiye çıkarmış ve yeni bir sektöre giriş yaparak kalite ve huzuru içinde barındıran Sayar Otel’i hizmete açmıştır. 2007 yılında Simav Esenevler mahallesinde Simavdaki ikinci marketi açarak şube sayısını 3’e çıkarmıştır.

2009 yılında toptanda bir atılım yapıp cash & carry tarzında Simav’ın ilk toptanını açmış ve şuan başarıyla satışına devam etmektedir.Aynı yıl içerisinde  faaliyete geçirdiği büyük çaplı öğrenci yurdu ile yeni bir dalda büyümeye devam etmektedir. 2010 yılında Uşak’ta market dalında açtığı 4. şubesi ile Uşak ilinde de bu iş de iddialı olduğunu göstermiştir. 2010 yılının Ekim ayında 6. şubesini Uşak sarayaltı mahallesinde, 7 şubesini 2011 yılının Ocak ayında Uşak dikilitaş mahallesinde hizmete açmıştır. 2012 yılında Simav’da ilçenin en gözde restoranı olan Sayar Ocak başı ile farklı bir sektörde ismini duyurmuştur. 2014 yılında Uşak ilinde büyüme kararı alan Sayar Alışveriş Merkezleri 1300 m2 ile Uşak’ta ilk konsept mağazasını Karakıran toki yolu üzerinde Oskar pastahanesi karşısında açma çalışmalarına başlamıştır.

Sayar Alışveriş Merkezleri olarak 7 şubeli market, Giyim Mağazası , Sayar Ocakbaşı ve 2 şubeli Nursay Toptan Tüketim olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

11 Yıl Önce Yönetim Kurulu Başkanımız, Sayın Ali Sayar tarafından kurulan SAYAR ALIŞVERİŞ merkezleri, siz değerli müşterilerimize güvenilir, kaliteli ürünleriyle hizmet vermeyi kendine bir borç edinmiştir. Geçtiğimiz 11 yıl içerisinde istikrarlı büyümesine devam eden Sayar Alışveriş Merkezleri Uşak ve Kütahya Simavda açmış alduğu Alışveriş merkezlerinde Kalite ve Ucuzluğun adresi olmayı başarmıştır. Sayar Alışveriş Merkezleri siz değerli müşterilerimizin istek ve taleplerini hep ön planda tutarak mağazalarımızdaki ürün çeşitliliğini sürekli arttırmış ve siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmetler sunmaya çalışmıştır.

2015 yılı itibariyle, siz değerli müşterilerimize, çok daha iyi ve geniş kapsamlı hizmet verebilmek için KÜTAHYA / SİMAV’ın kalbinden Ülkemize,  SAYARDAN.COM Online Alışveriş Sitesini Gururla Sunarız.