₺0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Islak Havlu Segmentinde Alışkanlıkları Değiştiren Marka: Sleepy

Tarih

Kaynak : Islak Havlu Segmentinde Alışkanlıkları Değiştiren Marka: Sleepy | Marketing Türkiye (marketingturkiye.com.tr)

Yaklaşık 8 yıl önce hayatımıza giren Sleepy, hijyenik ürünler alanında ardı arkası kesilmeyen inovasyonlarıyla ürün sunduğu her yeni segmentte kısa sürede tüm dengeleri değiştirdi. Öyle ki şu anda Sleepy, toplam pazarın hacimsel verilerine göre hem bebek bezi hem de ıslak havlu segmentlerinde Türkiye’nin 1 numarası konumunda.

İlk reklam iletişimini ıslak bebek havlusu için gerçek­leştiren marka, asıl çıkı­şını ana ürün grubu olan ve “Türkiye’nin saf suyla dokunmuş bebek bezi” olarak bilinen Sleepy Sensitive ürünüyle gerçekleştirdi. Kısa sürede ebeveynler tarafından bü­yük rağbet gören marka, bebek bezi ve ıslak havlu segmentlerinde yıllardır ke­mikleşmiş pazar yapısına yepyeni bir di­namizm getirdi ve her geçen gün ivmesini artırdı.

Doğal içerikli ürünleriyle tüketici beklentilerini yükseltti

Saf suyla dokumanın yanı sıra doğal bam­bu özü ve doğal pamuk gibi içeriklere sa­hip Sleepy, tüm dünyada olduğu gibi Tür­kiye’deki tüketicilerin bu hassasiyetlerine de yön verdi. Bebek bezi, hijyenik kadın pedi ve ıslak havlu ürünlerinde doğal içerikli ürünlere yer veren marka, tüketicinin eğilimini bu doğrultuda değiştirince bu segmentlerde ürün sunan diğer markalar da içeriklerini bu yönde değiştirmeye, hatta Sleepy’nin varyant isimlerine benzer isimlere sahip yeni markalar sunmaya başladılar.

Islak havlu segmentinde alışkanlıkları değiştiren marka: Sleepy

Islak havluda sunduğu çeşitlilikle her ihtiyaca cevap veriyor

Sleepy, bebek bezi ve temizlik ürünü mar­kalarının yan ürünü olarak görülen ve mar­ka sadakatinin pek olmadığı ıslak havlu kategorisine çok önemli bir yatırım yaptı. Bebek bezi ve hijyenik kadın pedinde segmentlerinde olduğu gibi ıslak havlu seg­mentinde de en fazla çeşitliliği Sleepy sunuyor. Markanın sadece yenidoğan ka­tegorisinde bile farklı içeriklere sahip dört çeşidi yer alıyor. Günlük hayatta tüm ailenin pratik olarak kişisel bakımı için kullanılabilecek ıslak havlular, cep mendilleri, vücut temizleme mendilleri, yetişkin hasta temizlik havlu­ları, makyaj temizleme mendilleri ve evcil hayvan temizlik havluları ile Sleepy, zengin çeşitleriyle ıslak havlu kategorisini önemli ölçüde domine etti.

Yenidoğan ıslak bebek havlusunda fark yaratan çözümler

Islak havlu segmentinde alışkanlıkları değiştiren marka: Sleepy

Yeni bebek sahibi ebeveynlerin en hassas oldukları konuların başında, yenidoğan bebeklerin cilt temizliğinde kullanılan ıslak havluların kalitesi ve içerikleri geliyor.

Bu beklentiyi çok iyi bilen Sleepy, yenido­ğan bebeklerin hassas cildini korumak için ıslak havlu solüsyonlarını yüzde 99,5 ora­nında saf su içerecek şekilde geliştirdi.

Dört farklı çeşide sahip seride, tüketicilerin beklenti ve tercihlerine göre bitkisel glise­rin, salatalık sütü, badem sütü gibi yeni­doğan bebeklerin cilt sağlığını korumaya yardımcı doğal içerikler bulunuyor.

Yenidoğan serisindeki ürünlerin tamamı, sadece gıda koruyucusu ile korunuyor. Bu sayede hem yenidoğan bebeklerin hem de istenirse daha büyük çocukların ve tüm ai­lenin el, yüz ve vücut temizliğinde güvenle kullanılabiliyor.

İnovasyon ödüllü doğal ve organik pamuklu temizlik havlusu

Islak havlu segmentinde alışkanlıkları değiştiren marka: Sleepy

Global bilgi hizmetleri şirketi NielsenIQ bünyesindeki BASES tarafından 2022 yı­lında yayınlanan “Çığır Açan İnovasyonlar” raporunda Türkiye’nin önde gelen 15 mar­kası yer aldı.

Hijyenik ürünler alanına getirdiği yenilik­lerle sektöründe fark yaratan lider mar­ka Sleepy’nin Doğal ve Organik Pamuklu Temizlik Havlusu, kendi kategorisinde en inovatif ürün olarak seçildi.

Sleepy Doğal ve Organik Pamuklu Temizlik Havlusu, asırlardır doğal dezenfektan ola­rak kullanılan sirke, limon, kekik ve okalip­tüs içeriyor. El, yüz ve vücut temizliğinde kullanıldığı gibi bebek ve çocuklarda da güvenle kullanılabiliyor.

Yüzey temizlik havlusuyla kendi kategorisini yarattı

Islak havlu segmentinde alışkanlıkları değiştiren marka: Sleepy

Kişisel hijyen alanındaki yenilikçi ürünleriyle sektörde başı çeken Sleepy, geçtiğimiz yıl pazara sunduğu yaşam alanlarında hijyen sağlayan yeni Sleepy Easy Clean yüzey temizlik havlusu serisiyle de tüketicilere yüksek kalite ve kolaylık sundu. Doğal içerikleri ve sunduğu pratik temizlik olanağıyla Sleepy Easy Clean markası öyle çok sevildi ki, yılların temizlik markaları dahil olmak üzere onlarca marka kendi yüzey temizlik havlularını piyasaya sürdü ve Türkiye’de bu alanda yepyeni bir kategori ortaya çıktı.

Yer temizlik havlusu serisiyle etki alanını genişletti

Islak havlu segmentinde alışkanlıkları değiştiren marka: Sleepy

Yüzey temizlik havlularının, mopa takıla­rak yer temizliği yapıldığını ve tüketicinin bu yönde de beklentisinin olduğunu tespit eden Sleepy markası yöneticileri, derin bir Ar-Ge süreci sonunda mopa takılmaya uy­gun ve mopa takılmaya uygun ve dikdört­gen yapıda, sekiz katlı kumaş yapısıyla daha kalın ve büyük ölçülerde yer temizlik hav­lusu serisini de üretti. Ürün aynı zamanda sadece Sleepy’ye ait olan Micro Cyclone tek­nolojisine sahip özel kumaş yapısı sayesin­de yüzeylerdeki kirleri kumaşa hapsediyor.

Ahşap, seramik, cam ve mermer gibi tüm yüzeylerde kullanılabilen ve durulama ge­rektirmeyen Sleepy Easy Clean Yer Temiz­lik Havluları tüm pratik temizlik severler­den tam puan aldı.

Sleepy Easy Clean yer temizlik havlusu se­risinin Beyaz Sabun Katkılı, Arap Sabunu Katkılı ve Çamaşır Suyu katkılı çeşitler bu­lunuyor. Tıpkı yüzey temizlik havlusu seri­sinde olduğu gibi yer temizlik havlusunun içeriğinde de karbonat ve beyaz sirke gibi doğal temizleyiciler kullanılıyor.

Bio çözünür serisiyle alanında çığır açıyor

Islak havlu segmentinde alışkanlıkları değiştiren marka: Sleepy

Sleepy’nin marka yolcuğunda başarı kazanmasındaki en önemli faktör, doğal içerikli ve doğa dostu ürünler üretme misyonu geliyor.

Bebek bezi, kadın pedi, ıslak havlu ürün serilerinde doğal içerikli ürünlere ağırlık veren marka, yüzey ve yer temizlik havlusu serilerinde de bu misyonu sürdürüyor. Sleepy, sürdürülebilir gelecek hedefleri çerçevesinde şimdi de Bio Çözünür Çoklu Kullanılabilir Yüzey Temizlik Havlusu serisini üretti. Bebek bezi ve hijyenik kadın pedi ürünlerinde de benzer inovasyonlara imza atan marka; daha güzel bir gelecek için plastik içerikli ham maddeler yerine doğal kaynaklı, yüzde 100 bio çözünür özellikli liflerden oluşan kumaş yapısı ve geri dönüştürülebilir ambalaja sahip ürünlerle sektöre öncülük etmeyi hedefliyor.

Tüketicileri doğal içerikli ürünler kullanmaya teşvik eden Sleepy, tüketici alışkanlıklarını bu yönde etkileyerek sektörünü de doğal içerikli ürünler üretmeye yöneltiyor.

Doğal kaynaklı liflere sahip ve doğal içerikli üç çeşit…

Yüzde 100 bio çözünür özellikli liflerden oluşan geliştirilmiş kumaş yapısına sahip seride, üç farklı doğal içerikli ürün bulu­nuyor; Çay Ağacı & Misket Limonu, Deniz Tuzu & Deniz Yosunu ve Karanfil & Tarçın çeşitleri… Yeni yüzey temizlik havlusu se­risinin tamamında, doğal temizleyici deni­lince ilk akla gelen beyaz sirke ve karbonat içeriği de yer alıyor.

3XLarge ebadıyla daha fazla temizlik

Sleepy Bio Çözünür serisi, büyük ebatlı havlusuyla daha fazla yüzeyin temizlen­mesini sağlıyor. Katlayarak dört yüzeyi de kullanılabilen ürün sayesinde, tek havluyla daha çok alan temizleniyor. Tüketim azal­dığı için atık sayısı da azalıyor.

Yıkayıp tekrar kullanmaya uygun

Sleepy’nin yeni yüzey temizlik havlusu se­risi, Bio Çözünür liflerinin yanı sıra yoğun tüketime bağlı çevre kirliliğini azaltma he­defiyle, yıkanıp tekrar kullanabilecek bir kumaş yapısına sahip.

Micro Pin teknolojisiyle üretilen özel ku­maş, kirleri içerisine kolayca aldığı gibi kul­lanıldıktan sonra yıkandığında üzerindeki kiri çok su kullanmadan kolayca bırakıyor, hızlıca kuruyor ve koku yapmıyor.

Dünyada ilk ve tek!

Tüketicilere faydalı yenilikler sunma ve sürdürülebilir gelecek hedefiyle çalışan Sleepy’nin temizlik havlusu ürünleri ben­zersiz özellikleriyle dünyada ilk ve tek.

Sleepy Easy Clean Yüzey Temizlik Havlusu, Yer Temizlik Havlusu ve Bio Çözünür Çok­lu Kullanılabilir Yüzey Temizlik Havlusu ürünleri, bir arada sunduğu doğal kaynaklı ürünler, kumaş yapıları ve özel ölçüleriyle ilk ve tek olma özelliğine sahip.

Gelecek vizyonu; daha fazla inovasyon ve yeni ürün çeşitleri

Bebek bakım ürünleri ve kişisel hijyen ürünlerinde olduğu gibi yaşam alanlarına yönelik temizlik ürünlerinde de iddiasını ortaya koyan Sleepy’nin vizyonu, tüketi­cilere fayda sağlayacak, inovatif, sürdürülebilir yeniliklere imza atmak ve yeni seg­mentlerde de lider marka olmak üzerine kurulu.

Marka bu vizyon doğrultusunda, alanında Avrupa’nın en büyüklerinden olan üretim tesislerinde Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Paylaş:

Bültene Abone olun

Popüler

Buna Benzer Diğer İçerikler
Daha Fazlası

      Yerel Marketlerin Güçlenmesi İçin Rekabetçi Stratejiler ve Yenilikçi Yaklaşımlar

Türkiye’de (Organize gıda perakende sektörü) 2013 - 2024 yılları...

İK Yöneticileri Son 20 Yılın En Zor Dönemini Yaşıyor

Yazar : Necmi ÇELİK Çalışan mutluluğu son yılların en düşük...

Enflasyon Böyle Mi Düşecek?

Enflasyon, harcama yapan her tüketicinin ödediği görünmez dolaylı vergidir. Ancak fiyatlandırma yapısını bozan önemli...